Rolls Royce Cantony sprzedany za 125 tys. EUR

DI, PAP
23-01-2013, 08:10

Samochód Rolls Royce rocznik 1984 podarowany przez byłego znakomitego piłkarza Erica Cantonę fundacji pomagającej ubogim i bezdomnym "Abbe Pierre" został sprzedany na aukcji za 125 tys. euro. Cena wywoławcza auta ozdobionego graffiti wynosiła 20 tysięcy.

Rysunki na karoserii samochodu wykonał jeden z amerykańskich artystów podczas emisji "na żywo" popularnego programu telewizyjnego. Model Corniche z 1984 roku kupił francuski kolekcjoner samochodów. Wylicytowana kwota to rekordowa suma pozyskana w ten sposób przez fundację.

Francuski zawodnik znany jest z zaangażowania nie tylko w akcje charytatywne dla ubogich i bezdomnych, ale i z niestandardowych pomysłów. W 2010 r. wezwał do "bezkrwawej rewolucji" polegającej na obaleniu niesprawiedliwego systemu bankowego, proponując przeprowadzenie akcji masowego wycofywania pieniędzy z kont.

45-letni dziś Cantona był jednym z najlepszych piłkarzy w historii Manchesteru United, którego barwy reprezentował od 1992 do 1997 roku. Z "Czerwonymi Diabłami" zdobył cztery tytuły mistrza Anglii. W 2005 roku kibice wybrali go najlepszym zawodnikiem w historii Premier League.

Po zakończeniu kariery sportowej został aktorem. Zagrał w jedenastu filmach, m.in. samego siebie w "Looking for Eric" Kena Loacha. 26 stycznia zadebiutuje w sztuce "Face au paradis" (Wobec raju) Nathalie Saugeon na deskach paryskiego Theatre Marigny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Rolls Royce Cantony sprzedany za 125 tys. EUR