Ropa Brent najtańsza od 5 lat

opublikowano: 09-12-2014, 06:59

Cena ropy Brent spadła poniżej 66 USD za baryłkę. We wtorek rano jej kurs był najniższy od września 2009 roku, donosi Reuters na swojej stronie internetowej.

We wtorek cena baryłki ropy Brent spadła o ponad 4 proc., co było trzecią największą przeceną w tym roku. Inwestorzy reagują na obniżki prognoz ceny ropy i informacje o nadpodaży surowca. Szef państwowej spółki naftowej z Kuwejtu powiedział, że cena ropy utrzyma się w pobliżu 65 USD przez najbliższe 6-7 miesięcy.

Notowania ropy Brent ze styczniowych kontraktów przez ostatnie 2 dni
Zobacz więcej

Notowania ropy Brent ze styczniowych kontraktów przez ostatnie 2 dni

We wtorek rano kurs baryłki ropy ze styczniowych kontraktów spadał do nawet 65,33 USD, najniższego poziomu od września 2009 roku.

- Choć coraz częściej słyszy się o bliskim dnie notowań ropy, nie widzimy możliwości zmiany trendu bez pojawienia się mocniejszych fundamentów – powiedział Daniel Ang z Phillip Futures, według którego cena ropy Brent z lutowych kontraktów może stanieć do 60 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa Brent najtańsza od 5 lat