Ropa najdroższa od sześciu tygodni

opublikowano: 11-07-2019, 11:54

Kontrakty terminowe na ropę naftową zdrożały do najwyższego poziomu od sześciu tygodni, gdy platformy wiertnicze w Zatoce Meksykańskiej zostały ewakuowane przed burzą, a incydent z brytyjskim tankowcem na Bliskim Wschodzie uwypuklił utrzymujące się napięcia w regionie.

Kontrakty terminowe na baryłkę Brent odzyskały wcześniejsze straty i zdrożały o 36 centów, czyli o 0,5 proc., do 67,37 USD. Wcześniej na sesji, osiągnęły one najwyższy poziom od 30 maja na poziomie 67,39 USD, po wzroście o 4,4 proc. podczas środowej sesji.

Kontrakty na West Texas Intermediate wzrosły o 32 centy, czyli o 0,5 proc., do 60,75 USD za baryłkę, wcześniej zbliżając się do poziomu z 23 maja - 60,83 USD. W środę zdrożały one o 4,5 proc.

Pięć łodzi uważanych za należące do Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej zbliżyło się w środę do brytyjskiego tankowca i poprosiło o zatrzymanie się na wodach irańskich. Wycofały się one jednak po ostrzeżeniu przez radio przez brytyjski okręt wojenny.

Na Bliskim Wschodzie wzrosło napięcie po wycofaniu się przez prezydenta USA Donalda Trumpa z wielostronnego porozumienia z Teheranem mającego an celu zakończenie programu nuklearnego.

Ponadto, amerykańscy producenci zmniejszyli  w środę o prawie jedną trzecią wydobycia ropy z Zatoki Meksykańskiej w związku z być może jedna z pierwszych burz w tegorocznym sezonie huraganów na Atlantyku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy