Ropa powinna tanieć

Maciej Zbiejcik
28-10-2002, 00:00

Pomimo utrzymującego się niebezpieczeństwa wybuchu wojny w Iraku oraz nasilających się akcji terrorystycznych notowania ropy powinny spadać. W najbliższym czasie cena baryłki ropy na giełdzie w Londynie może spaść poniżej 26 USD.

Czynnikiem, który w największym stopniu może determinować spadki, powinien być systematyczny wzrost zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowany dwa tygodnie temu trend powinien utrzymać się w kolejnych tygodniach, m.in. dzięki dostawom z Rosji.

Przecena ropy na światowych giełdach może zmusić krajowe rafinerie do przeprowadzenia obniżek cen paliw. Przedsmak redukcji cen zafundowała nam w ubiegłym tygodniu Rafineria Gdańska, która na przestrzeni kilku ostatnich dni obniżyła ceny litra benzyn o 4 grosze i oleju napędowego o 5 groszy. Za każdym razem rafineria argumentowała swą decyzję spadkiem notowań cen paliw na międzynarodowych rynkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa powinna tanieć