Ropa znowu idzie w górę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-09-2005, 15:55

Ropa w USA przekroczyła w poniedziałek w Nowym Jorku poziom 64 USD za baryłkę. Rynek obawia się skutków tropikalnej burzy Rity, która zbliża się do Zatoki Meksykańskiej.

Ropa w USA przekroczyła w poniedziałek w Nowym Jorku poziom 64 USD za baryłkę. Rynek obawia się skutków tropikalnej burzy Rity, która zbliża się do Zatoki Meksykańskiej.

    Analitycy są zaniepokojeni faktem, że Rita może w niedługim czasie osiągnąć siłę huraganu i spowodować dalsze szkody w Zatoce Meksykańskiej, nawiedzonej trzy tygodnie temu przez huragan Katrina. The National Hurricane Center podało, że ostrzeżenie o huraganie dotyczy Florydy.

    Tymczasem obradujący w Wiedniu ministrowie ropy z OPEC podali, że kartel nie zmieni swoich kwot dostaw ropy, chociaż oferuje 2 mln baryłek ropy dziennie wolnych mocy wytwórczych.

    Baryłka lekkiej amerykańskiej ropy WTI w dostawach na październik zdrożała na NYMEX w Nowym Jorku w poniedziałek w handlu elektronicznym o 1,10 USD, czyli 1,8 proc. do 64,10 USD.

    Galon benzyny w dostawach na październik zdrożał w Nowym Jorku o 6,5 centa, czyli 3,6 proc., do 1,85 USD, a olej opałowy zyskał 3 proc. i zdrożał do 1,8927 USD za galon.

    Analitycy spodziewali się jeszcze przed posiedzeniem OPEC, że kartel podwyższy swoje kwoty dostaw ropy o 500 tys. baryłek dziennie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa znowu idzie w górę