Rosja wpompuje 15 mld rubli w bank na Krymie

opublikowano: 13-04-2017, 09:03
aktualizacja: 13-04-2017, 09:09

Rząd Rosji zdecydował o dokapitalizowaniu kwotą 15 mld rubli (265 mln USD) państwowego banku na Krymie, aby dysponował środkami na finansowanie projektów infrastrukturalnych, donosi Reuters.

Po aneksji Krymu trzy lata temu Rosja zapowiadała realizację ambitnych projektów na półwyspie, które miały rozwinąć jego gospodarkę. Pieniądze miał dostarczyć sektor prywatny, ale tak się nie stało, m.in. z powodu sankcji. 

Obecnie finansowaniem projektów ma wziąć na siebie państwo. Reuters dotarł do dokumentu, według którego Rosyjski Narodowy Bank Komercyjny (RNKB), jeden z największych kredytodawców na Krymie, ma zwiększyć kapitał o 15 mld rubli w drodze emisji nowych akcji. Akcje obejmie państwo za pieniądze z budżetu. RNKB ma następnie udzielić kredytów na budowę m.in. nowego terminalu portu lotniczego na Krymie i elektrowni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane