Rosja: zamach na media

Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 14-11-2002, 00:00

Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu, zaaprobowała w środę kontrowersyjne poprawki do ustaw o środkach masowego przekazu i walce z terroryzmem, uchwalone 1 listopada przez Dumę Państwową.

Zdaniem władz, zmiany w prawie pozwolą skuteczniej zwalczać terroryzm i ekstremizm. Nie zgadza się z tym opozycja. Lider demokratycznego Jabłoka, Grigorij Jawliński, ostrzega, że nowelizacja „może stworzyć podstawy do ograniczania wolności słowa i szykanowania mediów”.

Jeśli prezydent Władimir Putin popisze poprawki (a to wydaje się przesądzone), media nie będą mogły informować o technologiach, broni, amunicji i środkach wybuchowych, używanych podczas operacji antyterrorystycznych. Dziennikarze nie będą też mogli cytować wypowiedzi i ocen, które mogłyby być traktowane jako zagrożenie dla prowadzonych operacji antyterrorystycznych lub jako propaganda terroryzmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rosja: zamach na media