Rosjanie będą omijali Polskę

opublikowano: 09-11-2016, 22:00

Ministerstwo Transportu Rosji poinformowało o planach podpisania listu intencyjnego z duńskim armatorem. Zgodnie nim rosyjscy przewoźnicy będą mogli przewozić towary linią promową z ominięciem Polski. Polska Agencja Prasowa donosi, że rozmowy z władzami duńskiej firmy DFDS prowadził wiceminister transportu Rosji Nikołaj Asauł. Tematem był projekt listu intencyjnego, „zgodnie z którym przewoźnicy rosyjscy będą mogli dostarczać towary z ominięciem Polski” — głosi komunikat ministerstwa wydany po rozmowach. Według Rosjan przedstawiciele DFDS „wyrazili gotowość zapewnienia niezbędnej liczby promów towarowych na linii promowej w celu zaspokojenia popytu przewoźników pracujących w Europie”. Obecnie — jak głosi oświadczenie — omawiane są różne możliwości wyboru portów handlowych optymalnych dla uruchomienia linii promowej.

„Uruchomienie linii promowej będzie służyło przewoźnikom z europejskiej części Rosji, którzy muszą otrzymywać polskie zezwolenia tranzytowe” — wskazało ministerstwo. Zapewniło też, że dostawy towarów promami będą korzystne dla przewoźników również ze względu na oszczędność paliwa i brak opłat drogowych. Rosjanie podkreślili, że pracują nad wielokrotnym zwiększeniem zakresu samochodowych przewozów towarowych do Unii Europejskiej (w szczególności do Niemiec), które są obecnie realizowane z wykorzystaniem promów. „Pozwoli to na zrezygnowanie z przewozów tranzytowych przez Polskę w związku z niestabilną polityką polskich kolegów w sprawie wymiany zezwoleń, jaka nie pozwala przewoźnikom rosyjskim na komfortową pracę” — oświadczyło rosyjskie Ministerstwo Transportu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Rosjanie będą omijali Polskę