Czytasz dzięki

Rosną kontrakty na indeksy w USA

opublikowano: 23-06-2020, 13:46

Inwestorzy liczą na dalszy wzrost amerykańskich rynków akcji. Wiara w dalszą poprawę sytuacji gospodarczej jest większa niż obawy wiązane z pandemią koronawirusa.

Zawirowania wywołane przez wypowiedź doradcy Białego Domu Petera Navarro dotyczącą umowy handlowej z Chinami nie mają już znaczenia. Zwłaszcza po szybkim zapewnieniu prezydenta Donalda Trumpa, że umowa jest „nienaruszona”. Inwestorzy zasilają swój optymizm doniesieniami wskazującymi na dalszą poprawę sytuacji gospodarczej. We wtorek były to lepsze niż oczekiwano odczyty PMI w Niemczech i Francji, które zwiększyły oczekiwanie na dobre wiadomości także w USA.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Nasdaq rósł o 0,7 proc., na S&P500 o 0,8 proc., a na DJIA o 0,95 proc. Ropa WTI drożeje o 0,7 proc. do 41,44 USD. Cena złota rosła o 0,3 proc. do 1771,70 USD. Obligacje USA taniały, a rentowność  "dziesięciolatek" rosła do 0,728 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane