Rośnie portfel Atremu

ANP
opublikowano: 04-03-2011, 00:00

Spółka ma zlecenia za 110 mln zł. Drugie tyle może wkrótce podpisać. Dywidendy jednak nie będzie.

Spółka ma zlecenia za 110 mln zł. Drugie tyle może wkrótce podpisać. Dywidendy jednak nie będzie.

Atrem, specjalizujący się w usługach automatyki przemysłowej, elektroenergetyki i klimatyzacji, nie ma powodów do niepokoju. W realizacji jest 210 kontraktów, a portfel zamówień na ten rok sięga 110 mln zł.

— W ciągu dwóch miesięcy powinny rozstrzygnąć się kolejne zadania wartości również 110 mln zł, w których nasze oferty okazały się najkorzystniejsze. To umowy, o które ubiegamy się lub samodzielnie, lub w konsorcjach — mówi Łukasz Kalupa, dyrektor finansowy Atremu.

W zeszłym roku giełdowa firma składała średnio 27 ofert wartości 50 mln zł każdego miesiąca. Według szacunkowych danych za ubiegły rok, sprzedaż grupy wyniosła około 200 mln zł (plus 46 proc. r/r). Marża netto była na poziomie z 2009 r. (7,7 proc.), co dało firmie 15,5 mln zł zysku netto (plus 45 proc.). Dokładne dane będą opublikowane 21 marca.

— W tym roku chcemy osiągnąć przychody przynajmniej na poziomie z 2010 r. Po dwóch miesiącach roku mogę powiedzieć, że ten kwartał powinien być lepszy niż ten sam okres w 2010 r. — dodaje Łukasz Kalupa.

Przypomnijmy, że wówczas spółka miała 33,12 mln zł skonsolidowanych przychodów i 2,6 mln zł zysku netto.

Dywidendy z zysku za 2010 r. jednak nie będzie.

— Zarząd będzie rekomendował, by zysk pozostał w spółce w związku z zadaniami, jakie przed nią stoją — mówi Konrad Śniatała, prezes Atremu.

Ostatnie walne spółki zdecydowało o przeznaczeniu pozostałych pieniędzy z emisji akcji (14 mln zł) na dokapitalizowanie spółki zależnej Contrast.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu