Ross: cła na importowane auta mogą nie być potrzebne

opublikowano: 04-11-2019, 09:13

Administracja Donalda Trumpa może nie nałożyć w listopadzie ceł na import aut po „dobrych rozmowach” z producentami z Unii Europejskiej, Japonii i innych krajów, powiedział sekretarz handlu Wilbur Ross.

W maju rząd USA zgodził się opóźnić o sześć miesięcy wprowadzenie ceł na importowane auta i części zamienne. Powodem były toczące się negocjacje z Unią Europejską i Japonią.

Zobacz więcej

Willbur Ross, fot. Bloomberg

- Mamy nadzieję, że prowadzone rozmowy z poszczególnymi spółkami dotyczące ich planów inwestycji kapitałowych przyniosą owoce, dzięki którym nie będzie konieczne wprowadzenie 232, nawet częściowe – powiedział Ross odwołując się do dochodzenia z paragrafu 232 prawa z 1962 roku o wymianie handlowej. – Mieliśmy bardzo dobre rozmowy z naszymi europejskimi, japońskimi i koreańskimi przyjaciółmi – dodał.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA