Roszady w stajni Niebrzydowskiego

GRA
opublikowano: 05-09-2007, 00:00

Stormm ma nowy zarząd, a na początku października przedstawi też nową strategię. Nadal zamierza aktywnie inwestować na giełdzie.

Stormm ma nowy zarząd, a na początku października przedstawi też nową strategię. Nadal zamierza aktywnie inwestować na giełdzie.

Ze stanowiska prezesa Stormmu zrezygnował wczoraj Szymon Konopka. Został prezesem sprzedanego niedawno przez giełdową spółkę Elektromontażu-Warszawa. Na jego miejsce powołano Krzysztofa Kosiorka, już wcześniej związanego z firmami kontrolowanymi przez Elżbietę Sjoeblom i Macieja Niebrzydowskiego. Pełnił funkcje zarządzającego lub nadzorcy m.in. w Jago, Budopolu Wrocław i Mostostalu-Export-Dom (MED).

— Najbliższy miesiąc spędzimy na dopracowaniu nowej strategii dla Stormmu — zapowiada Krzysztof Kosiorek.

Do tej pory inwestorzy poznali zaledwie zarysy planu Stormmu. Spółka anonsowała, że zamierza inwestować wolne fundusze m.in. w kontrakty terminowe. Informowała w komunikatach o kilku takich transakcjach. Nie podawała jednak, czy chodziło o pozycje długie, czy krótkie. Nie wiadomo też, ile na nich zarobiła lub straciła.

— Nie mogę tego na razie ujawnić. Wynik będzie widoczny w raporcie kwartalnym — mówi Krzysztof Kosiorek.

Czy Stormm nadal będzie inwestował w takie instrumenty? Nowy prezes to potwierdza. Zapowiada jednocześnie, że spółka dalej będzie lokować pieniądze w akcje firm notowanych na GPW. Mogą to być zarówno małe, jak i większe pakiety.

Poza tym zgodnie z planem przebiega łączenie Stormmu z MED, który jest obecnie głównym aktywem giełdowej spółki. MED inwestuje na rynku kapitałowym. Ma otwarte pozycje na kontrakty na WIG 20, ma też w portfelu 10,56 proc. akcji Gant Development i 98 proc. akcji ZREMB Chojnice (jej prospekt emisyjny będzie gotowy w połowie września).

— Najpóźniej w połowie listopada MED zostanie połączony ze Stormmem — mówi Krzysztof Kosiorek.

Na stanowisko wiceprezesa Stormmu powołano Agnieszkę Parkot, 25-letnią absolwentkę dziennikarstwa. Podobnie jak Krzysztof Kosiorek, już wcześniej związana była ze spółkami z grupy Sjöblom-Niebrzydowski.

Zgodny trójca

Udaną końcówkę wczorajszej sesji zaliczyły wczoraj Stormm, Gant i Mostostal Export (ME). Pierwsze dwie spółki łączy nazwisko Macieja Niebrzydowskiego (na zdj.), syna Elżbiety Sjoeblom, akcjonariuszki obu podmiotów. Stormm na fixingu wzrósł z 7,48 (+10 proc.) do 8 zł (+17,7 proc.), a w dogrywce z rąk do rąk przeszło 37,6 tys. akcji (30 proc. wczorajszego wolumenu). Gant finisz rozpoczął 1,5 godz. przed zamknięciem, kiedy ze zwyżki o 2 proc. zrobiło się +7,7 proc. Podobny skok wykonały akcje ME, a handel był bardzo aktywny (50 proc. dziennego wolumenu w ostatnich 30 minutach).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu