Czytasz dzięki

RPP obniżyła stopy proc. o 25 pkt bazowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-08-2005, 13:24

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) na zakończonym w środę posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 pkt bazowych, z wyjątkiem redyskonta weksli obniżonej o 50 pkt bazowych, czyli zgodnie z oczekiwaniami rynku; od czwartku podstawowa stopa NBP będzie na kolejnym historycznie najniższym poziomie - 4,5 proc.

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) na zakończonym w środę posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 pkt bazowych, z wyjątkiem redyskonta weksli obniżonej o 50 pkt bazowych, czyli zgodnie z oczekiwaniami rynku; od czwartku podstawowa stopa NBP będzie na kolejnym historycznie najniższym poziomie - 4,5 proc.

    NBP podał w środowym komunikacie, że stopa 7-dniowych interwencji będzie wynosić nie mniej niż 4,5 proc., stopa lombardowa 6 proc., redyskontowa 4,75 proc., zaś depozytowa 3 proc.

    Jest to już piąta obniżka stóp procentowych w 2005 roku, po tym jak RPP w marcu, kwietniu i czerwcu obcinała stopy po 50 pkt bazowych, a w lipcu o 25 pkt bazowych. Środowa decyzja RPP wchodzi w życie od 1 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane