Rubicon Partners zaczął zarabiać

GN
opublikowano: 23-03-2010, 00:00

Ze spółki wydmuszki fundusz przeistoczył się w grupę przynoszącą zyski.

Ze spółki wydmuszki fundusz przeistoczył się w grupę przynoszącą zyski.

Rok temu Grzegorz Golec przejął kontrolę nad NFI Victoria. W funduszu zmieniło się dużo więcej niż tylko nazwa (na Rubicon Partners NFI).

— Weszliśmy do spółki, która miała 20 mln zł gotówki, a mimo to miała stratę i nie miała żadnego pomysłu na przyszłość. Ogłosiliśmy strategię i w niewiele ponad pół roku zbudowaliśmy strukturę grupy, która świadczy usługi dla firm oraz prowadzi działalność inwestycyjną. I udowodniliśmy, że potrafimy to robić, bo spółka wypracowała pokaźny zysk — mówi Grzegorz Golec, prezes Rubicon Partners NFI.

W 2009 r. Rubicon Partners wypracował 6,8 mln zł zysku netto, wobec 0,4 mln zł straty przed rokiem. Ponad 1,5 mln zł zysku przyniosły spółki z grupy, które konsolidowane były jedynie w czwartym kwartale (najwięcej Rubicon Partners Dom Maklerski).

Pozostała część to wynik działalności inwestycyjnej. Na zakończonych inwestycjach w akcje Anti i Mirbudu fundusz wypracował odpowiednio 37 proc. zysku w miesiąc i 21 proc. w dwa miesiące. Akcje Gino Rossi czy Internity były na koniec roku wyceniane o 80 proc. i 100 proc. powyżej ceny zakupu. Fundusz rozgląda się za nowymi celami. Do wydania ma 1,1 mln zł gotówki i 8,2 mln zł ulokowanych w obligacjach.

— Na inwestycje mamy około 10 mln zł. Aby się rozwijać, potrzebujemy kapitału. Planujemy w tym roku emisje akcji za gotówkę pod konkretne projekty inwestycyjne. Pracujemy nad kilkoma dużymi projektami. Wierzymy, że w tym roku znacząco poprawimy wyniki z obu segmentów działalności. Początek roku jest obiecujący — mówi Grzegorz Golec.

Z głośnych planów Rubicon Partners nie udało się zrealizować tylko jednego —starał się przejąć od Ryszarda Krauzego Beskidzki Dom Maklerski, ale transakcję zablokowała Komisja Nadzoru Finansowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu