Czytasz dzięki

Rumunia: Nad Morzem Czarnym mniej o 10 proc. turystów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-09-2005, 14:55

Rumuńscy organizatorzy wyjazdów turystycznych i kierownicy hoteli wezwali we wtorek rząd do zmniejszenia podatków i pomoc w zapewnieniu lepszych usług, ostrzegając, że liczba turystów na rumuńskim wybrzeżu Morza Czarnego spadła w tym roku o 10 procent.

Rumuńscy organizatorzy wyjazdów turystycznych i kierownicy hoteli wezwali we wtorek rząd do zmniejszenia podatków i pomoc w zapewnieniu lepszych usług, ostrzegając, że liczba turystów na rumuńskim wybrzeżu Morza Czarnego spadła w tym roku o 10 procent.

    "Plaże nie są utrzymywane, woda jest brudna, wałęsają się tam bezpańskie psy, drobni handlarze, a usługi są złe" - powiedziała szefowa Krajowej Agencji ds. Turystyki, Lucia Morariu.

    Nad Morzem Czarnym wakacje w tym roku spędziło około 1,2 mln Rumunów, o 10 procent mniej niż w zeszłym roku. A dla cudzoziemców w związku ze wzmocnieniem rumuńskiej waluty - zauważyła Morariu - wakacje w Rumunii stały się droższe.

    W tym roku na wybrzeżu Morza Czarnego odpoczywało około 100 tysięcy cudzoziemców, mniej więcej tyle samo, co w zeszłym roku. Morariu powiedziała, że rząd nie zachęca do prowadzenia usług turystycznych, skoro właściciele hoteli i inni operatorzy w czołowym czarnomorskim kurorcie, Mamai, są obciążeni 27 podatkami pobieranymi przez państwo i władze lokalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane