Rusza nabór do EmpowerPL

opublikowano: 25-11-2018, 22:00

24 listopada została otwarta rekrutacja do międzynarodowego programu mentoringowego — EmpowerPL.

Mogą wziąć w nim udział młodzi Polacy, którzy studiują na europejskich uczelniach (w tym w Polsce). Uczestnicy będą wybierani na podstawie trzech kryteriów — osiągnięć akademickich, doświadczenia zawodowego oraz aktywności społecznej. Następnie stu najlepszych studentów zostanie przydzielonych do mentorów — szefów największych polskich firm, instytucji publicznych i naukowych. Ci ostatni spotkają się z nimi w 2019 r.

Na co liczą młodzi ludzie myśląc o programie mentoringowym? 17 proc. studentów uważa, że pomoc mentora może znacząco zwiększyć szansę na odniesienie sukcesu na polu zawodowym, a 25 proc. liczy na to, że oceni on trafność ich decyzji związanych np. z przyszłą pracą — wynika z analizy Boston Consulting Group. Ponadto studenci chcieliby otrzymać indywidualne rekomendacje odnośnie kariery i mieć możliwość towarzyszenia mentorowi w ciągu dnia — po to, aby sprawdzić, jak wygląda praca prezesa.

WAŻNA DATA

24.12 Do tego dnia Polacy studiujący na europejskich uczelniach mogą przesyłać zgłoszenia do międzynarodowego programu mentoringowego — EmpowerPL, korzystając ze strony www.empowerpl.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu