Ruszyła kampania referendalna w PR i TVP

opublikowano: 18-05-2003, 21:46

(IAR) - W Polskim Radiu i w telewizji publicznej rozpoczęła się kampania przed referendum unijnym. Polskie Radio wyemituje 44 godziny bezpłatnych audycji komitetów referendalnych. Z 90 komitetów uprawnionych przez Państwową Komisję Wyborczą do bezpłatnych audycji, do Radia złosiły się 73 komitety.

Pełnomocnik zarządu Polskiego Radia do spraw referendum Tadeusz Fredro-Boniecki powiedział, że do końca kampanii referendalnej w pięciu programach ukaże się 511 spotów. Audycje te zostaną wyemitowane w 126 blokach. "Jest to przedsięwzięcie ogromne.

Liczba audycji sama za siebie mówi" - podkreślił Tadeusz Fredro-Boniecki. Zaznaczył, że Polskie Radio przestrzega zasady, iż każdy z tych 73 uprawnionych podmiotów dysponuje taką samą ilością czasu. W ubiegły czwartek między uprawnione partie, fundacje i stowarzyszenia rozdzielono bezpłatny czas antenowy przeznaczony w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu na kampanię.

Telewizja wyemituje 30, a radio ponad 40 godzin audycji. Bezpłatne audycje referendalne w Polskim Radiu i w Telewizji Polskiej będą ukazywać się do 5 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Ruszyła kampania referendalna w PR i TVP