Ryanair kupi 75 proc. Niki

opublikowano: 20-03-2018, 22:00

Największa europejska tania linia lotnicza kupi przewoźnika, którego właścicielem jest Niki Lauda, były mistrz Formuły 1.

Największa europejska tania linia lotnicza kupi przewoźnika, którego właścicielem jest Niki Lauda, były mistrz Formuły 1. Niedawno odkupił on od Air Berlin stworzoną przez siebie 15 lat temu linię Niki i zmieni jej nazwę na LaudaMotion. Ryanair odkupi od niego na początek 24,9 proc., a docelowo 75 proc. udziałów. Teraz wynajmie LaudaMotion sześć samolotów wraz z załogami, aby austriacki przewoźnik dysponował flotą 21 maszyn już latem.

W ciągu trzech lat ich liczba ma wzrosnąć do 30. Latająca z Austrii i Niemiec linia Niki była uważana za najatrakcyjniejszą część taniego przewoźnika Air Berlin, który upadł w ubiegłym roku. Chętne do jej przejęcia były Lufthansa i IAG, właściciel British Airways. Mimo konsolidacyjnych wysiłków Lufthansy po upadku Air Berlin irlandzki Ryanair nie tylko zwiększy potencjał przewozów w Niemczech, ale zyska także duży wpływ na rynek austriacki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy