Czytasz dzięki

Ryanair zwalnia w Polsce

opublikowano: 17-05-2020, 22:00

Największa tania linia lotnicza w Europie redukuje 250 miejsc pracy w biurach w Dublinie, Londynie, Madrycie i Wrocławiu.

Przewoźnik nie przedłuży umów z osobami, które są na okresie próbnym czy kontrakcie terminowym. Część pracowników zrezygnowała sama, a część będzie musiała odejść i nie wróci do pracy 1 czerwca, gdy biura zostaną ponownie otwarte. Otwarte w maju 2016 r. wrocławskie Laboratorium Podróży Travel Labs zatrudnia aktualnie 250 osób. Powodem zwolnień jest spadek ruchu lotniczego.

W ciągu roku Ryanair zamierza przewieźć mniej niż 100 mln pasażerów, co oznacza spadek o ponad 35 proc. w porównaniu do pierwotnego planu.

Spółka prowadzi też rozmowy ze związkami zawodowymi pilotów i załóg pokładowych w Europie, bo chce zwolnić 3 tys. osób i zredukować pensje o 20 proc. Linia tłumaczy, że w trudnym czasie musi podjąć nierówną walkę z narodowymi europejskimi przewoźnikami, którzy otrzymali łącznie ponad 30 mld EUR dotacji rządowych.

1 proc. Taki odsetek standardowego rozkładu lotów realizuje Ryanair od kwietnia.

40 proc. Do takiego poziomu pierwotnego rozkładu linia zamierza powrócić od lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane