„Ryczący kotek” stracił licencję brokera

opublikowano: 02-03-2021, 06:21

Keith Gill, który jako “Roaring Kitty” namawiał przez Internet do kupowania akcji GameStop, stracił licencję brokera, informuje Reuters.

“Roaring Kitty” prowadzi na Youtube kanał, na którym doradza jak inwestować. Jest także znany jako DeepF***ingValue na forach inwestycyjnych serwisu Reddit. Sława Gilla, wynikająca z jego udziału w szaleństwie spekulacyjnym akcjami GameStop na początku roku, zaprowadziła go aż do Kongresu USA, gdzie zeznawał w tej sprawie.

To, że Gill jest zawodowym brokerem, wyszło na jaw dopiero po pierwszej fali spekulacji. Okazało się, że jest zarejestrowany jako agent firmy MML Investors Services, brokerskiej komórki spółki ubezpieczeniowej MassMutual. Reuters ustalił, że stracił jednak licencję. Wnioskował o to MML Investor Services.

youtube.com
youtube.com

Reuters przypomina, że w lutym Gill został pozwany za naruszenie prawa papierów wartościowych i doprowadzenie do dużych strat przez inwestorów. „Ryczący kotek” ma w tym tygodniu złożyć wyjaśnienia u regulatora usług finansowych stanu Massachusetts, w którym prowadzi działalność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane