„Rynek akcji jest narzędziem Fed”

opublikowano: 17-12-2013, 16:38

Rynek akcji jest przedmiotem niebezpiecznej „manipulacji monetarnej” Fed, przekonuje Jim Grant, założyciel i wydawca Grant's Interest Rate Observer.

- Rynek akcji jest teraz narzędziem polityki Fed. To co robi, to ćwiczenia w kontroli cen. – powiedział Grant w CNBC. - Jasnym i obecnym ryzykiem dla rynku akcji jest to, że żyjemy w „sali krzywych luster” - dodał.

Jego zdaniem, polityka realizowana ostatnio przez Fed zakłóciła możliwość dokonania szacunków, które tradycyjnie służyły do wycen rynku.

Z oceną Granta zgadza się Paul Isaac, założyciel funduszu hedgingowego Arbiter Partners, zarządzającego 900 mln USD aktywów.

- To, jak nerwowo rynek akcji reaguje na sygnały dotyczące redukcji zakupów aktywów przez Fed oznacza, że niektórzy ludzie obawiają się zmiany wycen w momencie ograniczenia stymulacyjnej polityki monetarnej – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu