Czytasz dzięki

Rynek oczekuje wzrostu Ant o 100 proc. w debiucie

opublikowano: 03-11-2020, 10:47

Menedżerowie funduszy twierdzą, że rynek oczekuje podwojenia wartości akcji Ant Group w czwartkowym debiucie na giełdach w Hongkongu i Szanghaju, informuje Reuters.

Tak duży wzrost wartości akcji właściciela chińskiego serwisu płatności elektronicznych Alipay ma wynikać z niezaspokojenia popytu inwestorów podczas rekordowego IPO, a także oczekiwania włączenia spółki do globalnych indeksów, co zwykle powoduje wzrost kursu.

Ant Group
fot. Shu Zhang/Reuters/Forum

Informowaliśmy wcześniej, że inwestorzy indywidualni zgłosili popyt podczas pierwotnej oferty publicznej na 872 razy więcej akcji niż im zaoferowano, a inwestorzy instytucjonalni oferowali w poniedziałek 120 HKD za akcję Ant na „szarym” rynku w Hongkongu, czyli 50 proc. więcej niż wynosiła jej cena w IPO.

Rekordowa pierwotna oferta publiczna Ant, w której spółka sprzedała akcje za 37 mld USD, wyceniła ją na ok. 315 mld USD.

Zhang Yingbiao z Shenzhen Longteng Huijin Fund Management Co. powiedział, że jest oczekiwanie podwojenia wartości akcji Ant w debiucie na giełdzie w Szanghaju z powodu „wyjątkowości” tej spółki.

- Ant będzie ikoną – stwierdził.

Przyznał jednocześnie, że spółka przyćmi inne giełdowe w pierwszych dniach notowania.

Zhong Daqi, założyciel Guangzhou Zeyuan Investment Management Co. zwrócił uwagę, że dla wielu menedżerów funduszy posiadanie akcji Ant to „konieczność” w związku z olbrzymim potencjałem wzrostu tej spółki. Sam oczekuje, że akcje Ant zdrożeją o 150 proc. w pierwszym dniu notowań na giełdzie w Szanghaju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane