Rynek znów spogląda na Żywiec

Dariusz Karolak
27-12-2000, 00:00

Rynek znów spogląda na Żywiec

Wyczerpanie potencjału wzrostowego BIG-u mogło być powodem zainteresowania się Żywcem, który również znajduje się wśród składników WIG20. Takie podejrzenie uzasadnia brak zainteresowania konkurencyjnym Okocimiem, który zazwyczaj rośnie razem z Żywcem. Jednak styl w jakim odbyło się „rysowanie“ białej świecy w piątek pozostawia wiele do życzenia. Przez cały dzień Żywiec handlował się poniżej 200 zł, a wysokie zamknięcie zawdzięczamy dwóm zleceniom opiewającym na ponad 2 tys. akcji, które ustawiły cenę na 205,50 zł.

W ten sposób byki przebiły opadającą linię trwających 4 miesiące spadków i zdołały powrócić do wnętrza kanału w obrębie którego trwa konsolidacja po silnej bessie. Średnia VAMA10 znajduje się przy 212 zł i broni ona dostępu do górnej linii kanału przy 225 zł. Sygnały kupna wysłały RSI oraz szybki Stochastic. Powrót poniżej linię bessy grozi spadkiem do około 175 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynek znów spogląda na Żywiec