Rynki metali przemysłowych nadal tracą

Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 24-04-2009, 09:02

Na rynkach metali przemysłowych kontynuowana jest realizacja zysków. To co okazało się skutecznym wsparciem dla indeksu S&P500, czyli 23,6% zniesienie fali wzrostowej, nie powstrzymało spadków cen miedzi, które obniżyły się już do poziomu 4250 USD.

Przy kontynuacji scenariusza spadkowego na silniejszy opór możemy liczyć dopiero w okolicach 3790-3830 USD za tonę. Podobnie jest z innymi metalami. Cynk oddał już 38,2% wcześniejszych wzrostów, nikiel zaś ponad 50%. W tym przypadku większe wzrosty zaczęły się jednak dopiero na początku kwietnia. Tak więc, przynajmniej w tym segmencie rynku widać poważniejsze tonowanie nastrojów. Wczoraj drożało natomiast złoto, które wykorzystało wzrosty na parze EURUSD. Cena uncji wzrosła skokowo o 2% po otwarciu notowań w USA i dziś rano przekraczała już 912 USD. Jest to sygnał, iż złoto, które znalazło skuteczne wsparcie na poziomie 864 USD, może wykorzystać ewentualne wzrosty wartości euro wobec dolara.

Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Polecane