Rynki w Europie spadają w obawie o stopy

WST
opublikowano: 10-06-2008, 13:06

Na największych światowych giełdach trwa nerwowe wyczekiwanie na kolejne ruchy władz monetarnych poszczególnych krajów. Niejednoznaczne zakończenie poniedziałkowych notowań w USA, pogłębienie spadków w Azji (w tym bardzo głęboka przecena w Chinach) i rosnące obawy o zacieśnianie polityki monetarnej przez banki centralne wymusiły spadki również na trzech głównych parkietach Starego Kontynentu. Skala korekty nie jest na szczęście zbyt dotkliwa.

Ponownie pod presją podaży znalazły się akcje przedstawicieli sektora finansowego. Mocno na wartości tracą papiery Deutsche Banku. Z kolei analitycy Merrill Lynch doprowadzili do spadku wyceny belgijskiego Fortisu. Obniżyli oni rekomendację z „kupuj” do „neutralnie”.

Podobny los spotkał walory ICAP, największego na świecie brokera w transakcjach zawieranych pomiędzy bankami. W jego przypadku bank Credit Suisse zalecił „niedoważanie” papierów. Mocno oberwali również akcjonariusze Dexia, lidera wśród instytucji specjalizujących się w udzielaniu pożyczek lokalnym władzom. BNP Paribas zarekomendował pozbywanie się tych papierów.

Gracze wyprzedają udziały w brytyjskich spółkach powiązanych z rynkiem nieruchomości. Tanieją m.in. akcje Persimmon i Redrow. W obu przypadkach specjaliści z Goldman Sachs Group wpisali je na listę rekomendowanych do sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rynki w Europie spadają w obawie o stopy