Rząd: 30 mld zł z prywatyzacji

DI
22-04-2008, 14:18

Rząd spodziewa się, że wpływy z  prywatyzacji będą wynosić 5-7 mld zł rocznie.

- Konserwatywnie podchodziłem do liczenia przychodów z prywatyzacji, bo nie wiedziałem, jaki program przyjmie Rada Ministrów. Szacuję, że będzie to 5-7 mld zł rocznie. Jeśli program zrealizujemy, to dochody w cztery lata przekroczą 30 mld zł – mówił na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu Aleksander Grad, minister skarbu.

40 proc. wpływów z prywatyzacji ma zasilić Fundusz Rezerwy Demograficznej.

- Reszta przede wszystkim ma zasilić dług publiczny i obniżać deficyt budżetowy. Rozpatrujemy inne potrzeby, ale dług publiczny jest najważniejszy – odpowiadał na pytania dziennikarzy premier Donald Tusk.

PKO BP ma pozostać bez inwestora strategicznego. Taką deklarację złożył na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu Aleksander Grad, minister skarbu. Państwo ma kontrolować najwiekszy polski bank detaliczny, tak jak PKN Orlen. Oznacza to, że pozostawi sobie 30 proc. akcji PKO BP i zagwarantuje sobie podobne przywileje własnościowe, jak w największym polskim koncernie naftowym.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rząd: 30 mld zł z prywatyzacji