Rząd zaakceptował program wzrostu konkurencyjności firm

opublikowano: 16-03-2004, 19:32

PAP: Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw, działających na terenie Polski w warunkach rynku Unii Europejskiej jest celem zaakceptowanego we wtorek przez Radę Ministrów programu "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004-2006" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Najważniejsze założenia programu to rozwój przedsiębiorczości i wzrost innowacyjności firm poprzez m.in. bezpośrednie wsparcie przedsiębiorstw, szczególnie małych i średnich.

Realizacja założeń ma poprawić ich sytuację ekonomiczną oraz zapewnić większą możliwość konkurowania zarówno na rynku krajowym, jak i unijnym oraz międzynarodowym. W efekcie ma też przyczynić się do powstawania nowych miejsc pracy w rozwojowych sektorach gospodarczych.

Według CIR, pieniądze na realizację programu będą pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i wyniosą 1.251 mln euro. Szacowane dofinansowanie z krajowych środków publicznych wyniesie 388,5 mln euro oraz 51,8 mln euro z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach programu wspierane będą instytucje świadczące usługi finansowe dla przedsiębiorstw, co wpłynie na zwiększenie dostępności firm do kapitału.

Małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły uzyskać pomoc doradczą i inwestycyjną. Program umożliwi także dostosowanie przedsiębiorstw do wymogów ochrony środowiska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rząd zaakceptował program wzrostu konkurencyjności firm