Rzeszów będzie testować silniki lotnicze

opublikowano: 06-04-2016, 18:33

W firmie Pratt&Whitney Rzeszów powstało Centrum Badawczo-Rozwojowe za ponad 213 mln zł.

Projekt budowy w Pratt&Whitney Rzeszów Centrum Badawczo-Rozwojowego został dofinansowany z pieniędzy unijnych na mocy umowy podpisanej przez firmę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w 2012 r. 

- Zmienia ono naszą firmę na dziesięciolecia i umacnia naszą pozycję w Europie Środkowej – zaznaczył John Saabas, prezes Pratt-Whitney Canada. 

W nowym ośrodku, w skład którego wchodzą dwa nowe budynki o łącznej powierzchni 5,3 tys. mkw. i trzy zmodernizowane o powierzchni 5,5 tys. mkw., testowane będą nowoczesne silniki lotnicze. Powstały tu m.in. biuro konstrukcyjne, wydział montażu eksperymentalnego, wydział hamowni (komora śmigłowa i komora z hamulcem wodnym), laboratorium materiałowe oraz prototypownia.

- W tej chwili Rzeszów osiągnął jakość na poziomie światowym. Mamy tutaj zakład, który produkuje podzespoły i części zgodnie z nowymi standardami. Dzięki temu Centrum w tej chwili możemy rozwijać zarówno badania, jak i rozwój w zakresie budowy i składania silników – dodał John Saabas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik, PAP

Polecane