S&P odebrała jedno 'A" ratingowi Wlk. Brytanii

opublikowano: 27-06-2016, 20:29

Na reakcje agencji ratingowych po czwartkowym referendum wygranym przez zwolenników Brexitu nie trzeba było długo czekać. W zaledwie trzy dni po głosowaniu agencja Standard & Poor’s obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej Wielkiej Brytanii od dwie noty.

Amerykańska instytucja, jako jedyna utrzymywała do tej pory rating Zjednoczonego Królestwa na najwyższym poziomie AAA. Obecnie ocena została zredukowana do poziomu AA z perspektywą dalszej obniżki.

S&P twierdzi, że wydarzenie jakim było opowiedzenie się za Brexitem przez większość mieszkańców Wielkiej Brytanii niesie za sobą brzemienne skutki, które w części są nie do przewidzenia. Agencja uważa, że po wyjściu z UE gospodarka Wyspa poddana będzie szerokiemu spektrum wyzwań i zagrożeń, na co nałoży się niestabilność sceny politycznej zarówno w przypadku samej Wlk. Brytanii, jak i jej partnerów handlowych. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane