Fitch też degraduje Wlk. Brytanię

opublikowano: 27-06-2016, 22:11

Agencja Fitch obniżyła rating kredytowy Wielkiej Brytanii do "AA" z negatywną perspektywą. Oznacza to redukcję noty o jeden poziom z "AA+"

Wcześniej o podobnej decyzji poinformowała agencja Standard & Poor's. W przypadku tej agencji, ocena została zredukowana o dwa poziomy.

Uzasadnienie kroku Fitch jest niemal identyczne jak w przypadku S&P. Powodem są spodziewane trudności z jakimi będzie musiała się borykać brytyjska gospodarka, ale także i polityka. 

Fitch korekcie podał też prognozę wzrostu gospodarczego Wysp. Została ona zrewidowana w dół z 1,9 do 1,6 proc. w 2016 r. 

Rynek oczekuje obecnie, że w najbliższym czasie podobnie postąpi też trzecia z największych agencji, Moody's Investors Service, która już w miniony piątek pozostawiając ocenę na poziomie Aa1 zmieniała natomiast perspektywę ratingu ze stabilnej na negatywną. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane