S&P500 najniżej od dwóch miesięcy

Giełda nowojorska pogłębia przecenę, po tym jak indeks małych spółek Russell2000 wszedł w terytorium korekty.

Po dwóch godzinach handlu na Wall Street główne indeksy pogłębiają korektę. S&P500 oraz Nasdaq tracą po 0,6 proc., a Dow Jones zniżkuje o jedną trzecią proc. Od szczytu sprzed dwóch tygodni S&P500 spadł już 0 3,8 proc. i znalazł się najniżej od początku sierpnia. W korekcie, rozumianej jako spadek o co najmniej 10 proc., znalazł się indeks małych spółek Russell2000. Inwestorzy bez entuzjazmu przyjęli zapowiedzi Europejskiego Banku Centralnego, który zamierza prowadzić skup aktywów przez przynajmniej dwa lata. Rynek obawia się, że pomoc EBC nie wystarczy by ożywić gospodarkę strefy euro.

- Mario Draghi wysłał sygnał, którego rynek się spodziewał – oceniał w rozmowie z agencją Bloomberg Chad Morganlander, zarządzający banku Stifel Nicolaus.

Nastrojów nie poprawiły świetne dane z amerykańskiego rynku pracy. W ubiegłym tygodniu zanotowano zaledwie 287 tys. wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane