S&P500 osłabł w rywalizacji o nowe rekordy

opublikowano: 18-11-2019, 22:08

Nowy tydzień na amerykańskich giełdach rozpoczął się dosyć optymistycznie. Indeksy ponownie flirtowały z rekordami, choć tym razem nie było widać aż takiej determinacji strony popytowej jak w trakcie piątkowej sesji.

 Szczególnie brak zdecydowanie widoczny był w pierwszej fazie poniedziałkowej sesji, którą to indeksy zaczęły w czerwonych obszarach. Wywołane to było doniesieniami stacji CNBC, że w Pekinie wzrósł pesymizm odnośnie zawarcia umowy handlowej, gdyż prezydent Trump jest niechętny zniesieniu ceł.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Z biegiem czasu jednak nastroje poprawiały się, co zaowocowało wzrostem wartości wskaźników. Sytuację poprawiła informacja, że waszyngtońska administracja ponownie przedłużyła czasową licencję ogólną dla Huaweia. Dzięki temu amerykańskie przedsiębiorstwa mogą przez kolejne 90 dni prowadzić interesy z chińskim koncernem, mimo wpisania go na tzw. czarną listę.

Z miejsca wpłynęło to pozytywnie na wyceny walorów współek technologicznych, a Nasdaq Composite mógł pochwalić się najmocniejszym wzrostem.

Łącznie drożało sześć z 11-tu głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500. Najmocniej zyskiwały tzw. defensywne walory spółek z segmentu użyteczności publicznej, nieruchomości czy dóbr konsumenckich.

Taniały akcje HP, po tym jak koncern odrzucił wartą 33,5 mld USD ofertę przejęcia złożoną przez koncern Xerox, choć za firma zasygnalizowała otwartość do negocjacji.

Drożały z kolei m.in. udziały Coty. Kosmetyczny potentat zamierza zapłacić 600 mln USD za nabycie większościowych udziałów w Kylie Cosmetics, firmie specjalizującej się w produktach do makijażu i pielęgnacji skóry, należącej do najmłodszej przedstawicielki znanej rodziny Kardashianów. 

Jednak zysków nie udało się indeksom utrzymać do końca. Zwłaszcza w przypadku S&P500, który ostatecznie stracił 0,04 proc. Pozostałe dwa główne indeksy DJ IA oraz Nasdaq ograniczyły zarobek, zyskując w obu przypadkach po 0,11 proc. i ustanawiając nowe rekordy.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu