"S&P500 spadnie o ponad 50 proc."

MD
opublikowano: 04-05-2009, 16:19

Rynek niedźwiedzia jest w stanie hibernacji, ale wkrótce znów nadejdzie okres spadków cen, twierdzi David Tice, główny strateg w Federated Investors.

Tice, który stał się słynny dzięki trafnemu ogłoszeniu w 2007 roku osiągnięcia maksimów przez rynki akcji twierdzi, że na Wall Street jest obecnie wielka armia ludzi, którzy nie chcą widzieć iż ponad 30 proc. wzrost S&P500 to tylko odbicie korekcyjne na rynku niedźwiedzia.   

- Jeszcze będzie wiele takich korekcyjnych odbić. Jednakże, oczekujemy także dalszych spadków, z których każdy może ustanawiać nowe minima – powiedział Tice. 

Ocenia on, że S&P500 może spaść do 400 pkt. Oznacza to ponad 50 proc. spadek wobec obecnej wartości.

- Nie mieliśmy jak dotąd fazy kapitulacji na rynkach akcji – podkreślił Tice.

Zaznaczył, że indywidualni inwestorzy jeszcze nie pozbyli się akcji, co może wyznacza potencjał kolejnych spadków. 

- Brak umiaru i nierównowaga, którą stworzyliśmy w okresie ostatnich 25 lat były tak wielkie, że musimy zapłacić należną cenę – powiedział Tice. – To nie jest tylko zwyczajna recesja. My nazywamy to depresją – dodał.

MD, moneynews.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / "S&P500 spadnie o ponad 50 proc."