Samorząd chce, by Krupówki wypiękniały

opublikowano: 25-05-2015, 00:00

OCHRONA KRAJOBRAZU Samorządowcy Zakopanego chcą stworzyć Park Kulturowy na Krupówkach. Przyjęli projekt odpowiedniej uchwały.

Chodzi m.in. o uporządkowanie przestrzeni deptaku i zamianę krzykliwych reklam na jednolite i estetyczne. Rozpoczęły się konsultacjespołeczne w tej sprawie. Pomysł zakłada m.in., że z fasad kamienic przy Krupówkach znikną wielkie billboardy. Dozwolony byłby handel w bramach, ale wywieszanie towaru na elewacjach już nie. Zabroniona byłaby sprzedaż z ręki i usługi tzw. wędrownych przebierańców oferujących fotografię. Jeżeli uchwała zostanie przyjęta, to burmistrz będzie miał rok, aby opracować z ekspertami plan ochrony parku ze szczegółowym określeniem gabarytów reklam i miejsc ich eksponowania.

Podobną uchwałę proponował poprzedni burmistrz. Jego propozycji radni nie zaakceptowali, bo uznali, że jest zbyt restrykcyjna – zakazywała jakiegokolwiek handlu ulicznego poza regionalnymi straganami i kramami z oscypkami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu