San Marino nie chce do Unii Europejskiej

opublikowano: 21-10-2013, 08:35

Ostatnia niedziela zadecydowała o przyszłości 33 tys. mieszkańców San Marino w Unii Europejskiej, poinformował portal europeanpublicaffairs.eu.

Choć w referendum niewielka większość głosujących opowiedziała się za akcesją jednego z najmniejszych państw świata do Unii Europejskiej, to z powodu zbyt niskiej frekwencji wynik referendum jest nieważny.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

W ten sposób obywatele najstarszej republiki na świecie odrzucili możliwość przystąpienia do UE, pomimo że i tak poprzez Włochy gospodarka kraju jest silnie zależna od wspólnoty.

Za przystąpieniem do UE zagłosowało 50,3 proc. głosujących, a przeciw 49,7 proc. W referendum wzięło udział jednak tylko ok. 13,5 tysiąca spośród 33 tysięcy uprawnionych do głosowania, tymczasem by referendum było ważne liczba głosujących powinna być większa o ok. 4 tysiące.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane