Santander poleca akcje Marvipolu

opublikowano: 18-04-2019, 08:14

Adrian Kyrcz, analityk BM Santandera, podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji Marvipolu. Cena docelowa została podniesiona o 5 proc. do 7 zł.

Raport wydano 9 kwietnia. Dostępny jest na stronie brokera.

- Oczekujemy, że spółka istotnie zwiększy swoje zyski w latach 2020–2021, dzięki planowanym przekazaniom wysokomarżowych projektów. Rekordowa liczba mieszkań oferowanych do sprzedaży powinna wspierać wolumeny sprzedaży w 2019 r., co może pozytywnie wpływać na cenę akcji. Marvipol handluje się z ok. 65-procentowym dyskontem do swoich aktywów netto i na niskim jednocyfrowym P/E w latach 2019-21. Przyznajemy, że dyskonto do spółek porównywalnych może być uzasadnione stosunkowo niskim ROE i brakiem dywidendy w średnim terminie, ale obecny poziom dyskonta (60 proc. na średnim P/E w 2019-21) wydaje się zbyt wysoki - napisał w uzasadnieniu Adrian Kyrcz.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy