Satysfakcja zależy od wynagrodzenia

opublikowano: 26-10-2017, 22:00
aktualizacja: 26-10-2017, 22:18

Niewiele osób poleciłoby znajomym pracę w swojej firmie, ale dla lepszego zatrudnienia wielu mogłoby się przeprowadzić — wynika z badania Jobhouse.

88 proc. Polaków ankietowanych przez firmę rekrutacyjną Jobhouse uważa, że dobra zapłata za pracę pomaga w byciu szczęśliwym. — Wysokość wynagrodzenia od lat jest głównym czynnikiem wpływającym na satysfakcję pracowników. Warto jednak zauważyć, że możliwości rozwoju oraz realizacji pasji w pracy odgrywają coraz większą rolę. Podnoszenie kompetencji pośrednio wpływa na lepsze zarobki, czego ludzie są świadomi. Firmy, które umożliwiają im to, zdobywają przewagę konkurencyjną — komentuje wyniki Marcin Potkański, ekspert ds. employer brandingu. Na poczucie szczęścia wpływa nie tylko dobre wynagrodzenie, ale także współpracownicy, na których można liczyć, możliwości rozwoju, zachowanie równowagi pomiędzy obowiązkami służbowymi a życiem prywatnym czy czas dojazdu do siedziby firmy. Z badania wynika, że Polacy są w swoich miejscach pracy umiarkowanie szczęśliwi (na poziome 6,3 pkt. w skali od 1 do 10), a zdecydowaniebardziej zadowoleni są ci, którzy w tej chwili nie planują jej zmienić. Dla 47 proc. ankietowanych miejsce, w którym ktoś pracuje, ma równie duże znaczenie jak wykonywany w nim zawód. Ważne jest zatem miasto, miejscowość czy dzielnica. Tylko 11 proc. respondentów twierdzi, że najpierw wybiera rejony swojego zamieszkania, a dopiero potem pracę, w której chce się realizować. Ona sama jest najważniejsza dla 42 proc. badanych — i nie ma dla nich tak dużego znaczenia to, gdzie znajduje się firma pracodawcy. Aż 63 proc. uczestników ankiety rozważyłoby nawet zmianę miejsca zamieszkania w poszukiwaniu lepszej pracy.

Badanie pokazało jednocześnie, że tylko 29 proc. osób zdecydowanie poleciłoby znajomym miejsce swojej pracy. — Mam nadzieję, że wyniki badania sprawią, że pracodawcy zaczną zastanawiać się, na ile szczęśliwi w pracy są ich pracownicy. Takie osoby są zdecydowanie mniej skłonne rozważać odejście do innego pracodawcy — komentuje Marta Pawlak-Dobrzańska z agencji Great Digital odpowiedzialnej za przeprowadzenie ankiety. Badaniem objęto osoby pracujące z wykształceniem średnim i wyższym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Satysfakcja zależy od wynagrodzenia