Schetyna za dywidendowym kompromisem w KGHM

Ewa Szczecińska
opublikowano: 12-01-2009, 11:10

Choć jeszcze inwestorzy nie wiedzą, ile w  ubiegłym roku zarobiła Polska Miedź, już trwają rozmowy na temat podziału zysków. Głos w tej sprawie zabrał wicepremier i minister spraw wewnętrznych i  administracji. 

W poniedziałek przed południem wicepremier Grzegorz Schetyna, który jest posłem z woj. dolnośląskiego, powiedział "PB", że minister skarbu prowadzi rozmowy na temat dywidendy z KGHM. Podkreślił, że propozycja podziału zysku miedziowego koncernu nie powinna uderzać w żadną ze stron – akcjonariuszy (w tym skarbu państwa), zarządu czy załogi firmy. Nie ukrywał jednak, że potrzeby budżetowe państwa są duże.

- Ostateczny podział zysku KGHM nie powinien być przeciwko komukolwiek. Kondycja tej firmy, jej potrzeby i przyszłość to wspólna sprawa, więc tylko rzeczowa dyskusja pomoże nam wypracować kompromis – powiedział „PB” wicepremier Schetyna.

Przypomnijmy, że w ostatnich trzech latach budżetowe wpływy w ramach dywidendy z Polskiej Miedzi przekroczyły 5 mld zł. W tym roku giełdowa spółka z Lubina planuje wypracować 2,9 mld zł zysku netto. 
  
  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane