Czytasz dzięki

Schodami w górę, schodami w dół (26.02)

opublikowano: 26-02-2014, 00:00

KRZYSZTOF JONAK

Zastąpi Tomasza Klekowskiego na fotelu dyrektora Intela w Europie Środkowo- Wschodniej. Od lipca 2012 r. pracował w Kijowie jako dyrektor regionalny na Ukrainę, Białoruś i Mołdawię. Wcześniej przez 13 lat pełnił wiele menedżerskich funkcji w polskim oddziale koncernu. Odpowiadał m.in. za rozwój rynku dystrybucyjnego i marketing. Jest absolwentem Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informatycznych i Komunikacyjnych. Tomasz Klekowski awansował na stanowisko dyrektora ds. marketingu biznesowego w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Pracę w Intelu zaczął w 1998 r. jako odpowiedzialny za rozwój biznesu korporacyjnego w Polsce, na Litwie, Łotwie i Estonii. Dyrektorem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej był od września 2006 r.

MIROSŁAW GODLEWSKI

Zrezygnuje ze stanowiska prezesa Netii od momentu znalezienia następcy lub najpóźniej do 31 sierpnia — podała spółka w komunikacie. Planowana zmiana może mieć związek ze słabszymi wynikami finansowymi operatora. Jego przychody w 2013 r. wyniosły 1,876 mld zł (12-proc. spadek rok do roku), a w czwartym kwartale — 451 mln zł (1-proc. spadek kwartał do kwartału). Na czele Netii Godlewski stał od stycznia 2007 r. Wcześniej, od początku 2006 r., był prezesem Opoczna, producenta płytek ceramicznych. W latach 2003-05 był prezesem spółki Dec, specjalizującej się w kolejowych przewozach produktów płynnych, np. paliw (od 2001 r. należy do amerykańskiego koncernu GATX Rail Overseas Holding Corporation). Menedżerskie szlify zdobywał m.in. w Pepsi-Cola General Bottlers Poland i PepsiCo Trading. Na Politechnice Warszawskiej uzyskał dyplom magistra inżyniera zarządzania przemysłem. Ma też tytuł MBA, który zdobył w Ashridge Management College w Wielkiej Brytanii.

PIOTR DUDEK

To nowy dyrektor regionalny spółki Netgar, dostawcy produktów sieciowych, na Europę Wschodnią (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Łotwa, Litwa, Estonia, Polska). Do tej pory stał na czele polskiego oddział firmy. Wcześniej był dyrektorem regionalnym Epsona na Europę Środkowo-Wschodnią. Karierę zaczynał w NTT System. W branży IT od 1998 r.

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane