Schodami w górę, schodami w dół

opublikowano: 27-03-2013, 00:00

Kadry

DARIUSZ PIOTROWSKI

Został dyrektorem sprzedaży do klientów biznesowych w polskim oddziale Microsoft, w którym pracuje od 2009 r. Jako dyrektor działu nowych technologii odpowiadał za rozwój platformy Microsoft w Polsce i za strategię działań adresowanych do programistów i specjalistów IT. Organizował m.in. Microsoft Technology Summit i konkurs technologiczny dla studentów Imagine Cup. Przez kilka miesięcy do stycznia br., czyli przed nominacją Ronalda Binkofskiego, pełnił obowiązki dyrektora generalnego firmy. Zwolnione przez Piotrowskiego stanowisko szefa nowych technologii obejmie w kwietniu Rafał Albin, który w Microsofcie pracuje od trzech lat (odpowiadał m.in. za wprowadzenie na polski rynek systemów Windows 7 i Windows 8).

JACEK SUCHENEK

To nowy członek zarządu spółki Qumak (integrator systemów i sieci komputerowych), w której pracuje w firmie od 2005 r. — najpierw jako dyrektor handlowy w pionie technologii inteligentnego budynku, następnie jako dyrektor pionu handlowego, a od stycznia 2013 r. — jako szef pionu realizacji kontraktów. Karierę zawodową zaczynał w Ster-Projekt (obecnie część Assecco Polska) na stanowisku menedżera projektu. Jest absolwentem kierunku Sieci i systemy elektroenergetyczne na Politechnice Warszawskiej. To nie koniec zmian kadrowych w tej firmie. Z zarządu Qumaka odwołano wiceprezesów Jana Golińskiego i Andrzeja Swolkienia.

MACIEJ PLEBAŃSKI

Stanął na czele polskiego oddziału T-Systems, spółki teleinformatycznej należącej do grupy Deutsche Telekom. W firmie pracuje od 2008 r., był w niej m.in. dyrektorem sprzedaży bezpośredniej i w sektorze publicznym, a w styczniu 2012 r. objął funkcję dyrektora sprzedaży. Wcześniej był regionalnym dyrektorem sprzedaży w firmach Siemens i Siemens Enterprise Communications w Polsce. Jest absolwentem ekonomii w Wyższej Szkole Zarządzania w Katowicach. Do końca lutego obowiązki prezesa T-Systems pełnił Alexander Bartz, który łączył tę funkcję ze stanowiskiem dyrektora finansowego. Nadal będzie odpowiadał za finanse firmy i pozostanie w zarządzie.

STANO SIMUNEK

Został dyrektorem ds. współpracy z siecią partnerów SAP w Europie Środkowo-Wschodniej (jest ich w tym regionie około 190). Pochodzący ze Słowacji menedżer zastąpił na stanowisku Fokiona Angelopoulosa, który obecnie zarządza zespołem ds. oryginalnego wyposażenia (OEM) i sprzedażą oprogramowania innych producentów w regionie SAP Południe, obejmującym Półwysep Iberyjski, Włochy, Grecję, Turcję i Izrael. Simunek był ostatnio wiceprezesem Centrum Doskonalenia SAP w firmie Ness Technologies w Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej piastował stanowiska kierownicze w Deloitte, gdzie pracował przez 10 lat, zajmując się usługami doradczymi w zakresie rozwiązań SAP w Szwajcarii i Europie Zachodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu