Ściana wschodnia na topie

MAG
opublikowano: 02-07-2008, 00:00

PAIIZ ma 20 mln EUR i zacznie je wydawać jesienią. Na dobry początek postara się ściągnąć inwestorów z Izraela.

PAIIZ ma 20 mln EUR i zacznie je wydawać jesienią. Na dobry początek postara się ściągnąć inwestorów z Izraela.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ) realizuje Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej. Ma na to 20 mln EUR (67,2 mln zł). Agencja czuwa nad projektem, który realizują regiony i same firmy.

— Już we wrześniu chcemy zacząć od misji do Izraela. Trwa rok Polski w tym kraju, więc to dobra okazja. Chcielibyśmy skupić się na sektorze spożywczym. Z informacji radcy handlowego ambasady Izraela w Polsce i doświadczenia PAIIZ wynika, że w tej branży będzie największe zainteresowanie współpracą, a Polska Wschodnia świetnie się dla takich inwestycji nadaje. Uczestnikami misji będą przedsiębiorcy wybrani w konkursie, który właśnie ogłosiliśmy. Z kolei w 2010 r. odbędzie Expo w Szanghaju, więc to dobry moment, by promować się w Chinach — zapowiada Agnieszka Wojnarowska z PAIIZ.

Oprócz misji powstanie portal internetowy, odbędzie się kampania reklamowa i powstanie Klub Polski Wschodniej. Agencja zleci badanie, które pokaże, jakie są kraje i grupy docelowe akcji promocyjnej i co może im zaoferować Polska wschodnia. Przetarg odbędzie się pod koniec roku. W przypadku każdego kraju podobne zlecenie dostanie też lokalna firma badawcza.

PAIIZ chce ściągać do wschodniej Polski inwestycje przewidziane w programach promocji Polski, wymiany handlowej i napływu inwestycji: nowoczesne technologie, sektor motoryzacyjny, usługi. W październiku planuje podpisanie umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i uruchomienie funduszy. Projekt nie jest jednak zamknięty, będzie ewoluował — zapewnia agencja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu