Czytasz dzięki

SEC sprawdza fundusz, który gwarantuje brak strat

opublikowano: 18-04-2017, 07:10
aktualizacja: 18-04-2017, 07:12

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prowadzi dochodzenie w sprawie funduszu hedgingowego Statim Holdings, który gwarantuje inwestorom, że nie poniosą strat.

Statim Holdings wzbudziło już wcześniej zainteresowanie władz stanu Georgia. W lipcu sygnalizowały, że znalazły nieprawidłowości w funduszu, ale dochodzenie wciąż trwa.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Szef Statim Holdings, Joseph A. Meyer, powiedział Bloombergowi, że fundusz może gwarantować brak strat, bo korzysta w inwestowaniu ze skomputeryzowanego systemu, jego własnego projektu. Zaznaczył jednocześnie, że większość pieniędzy klientów jest inwestowane w bezpieczne obligacje skarbowe USA.

W ubiegłym roku Meyer ogłosił, że inwestorzy w jednym z jego funduszy „nigdy nie stracą pieniędzy”. W ramach zawieranych umów muszą zobowiązać się, że nie wypłacą pieniędzy przez 10 lat, a jeśli to zrobią, stracą 50 proc. zainwestowanej kwoty.

Byli klienci Statim, z którymi rozmawiał Bloomberg twierdzą, że zmiany na ich rachunkach nie potwierdzały wyników z inwestycji deklarowanych przez Meyera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane