Senna sesja miała spadkowy finisz

Sebastian Gawłowski
05-12-2003, 00:00

Wczorajsza sesja zakończyła się wyraźnym spadkiem. Niska aktywność handlujących świadczy, że najwięksi inwestorzy wciąż czekają na lepsze warunki do zakupów. Senne notowania urozmaicili arbitrażyści, którzy zafundowali rynkowi emocjonujący finisz sesji i spadek WIG20 zdecydowanie poniżej 1500 pkt.

W trakcie sesji bardzo słabo zachowywały się akcje PKN Orlen. Agencja Dow Jones Newswires, powołując się na własne źródła, poinformowała, że 11 grudnia rada nadzorcza może decydować o odwołaniu prezesa Zbigniewa Wróbla, co zdaniem analityków postawi pod znakiem zapytania realizację założonej przez koncern strategii, w tym połączenie z MOL. Najwyższe obroty zanotował BRE Bank — tylko w pierwszych minutach handlu było to aż 56 mln zł. Przecenie opierały się m.in. BPH PBK, Pekao SA i Prokom, ale dramatyczny finisz doprowadził do spadku kursów akcji wszystkich spółek z WIG20 poza Świeciem.

Na szerokim rynku uwagę skoncentrowały na sobie spółki, które zamierzają lub wyemitowały już nowe akcje. Kurs ZM Duda znów wczoraj rósł, tym razem o prawie 5 proc. Niedawna emisja akcji mięsnej spółki rozeszła się na pniu. Farmacol odbił po mocnym spadku w środę z powodu ustalenia prawa poboru. Proceduralna zniżka zabrała ponad 60 proc. Mocno rośnie wycena Invar Biuro System. Zwyżce towarzyszyły bardzo duże obroty. Spółka zapowiada, że na koniec tego roku zarobi na czysto 2 mln zł wobec strat we wcześniejszych latach i oczywiście szykuje się do sprzedaży nowej emisji akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Senna sesja miała spadkowy finisz