Serbin prezesem Advadis

DI
opublikowano: 21-10-2009, 17:08

Rada nadzorcza zdecydowała, że spółką Advadis będzie zarządzał Lubomir Serbin.

Nowo powołany prezes jest jednym ze znaczących akcjonariuszy spółki, z pakietem 7,7 mln akcji stanowiących 3,82 proc. w jej kapitale. Był twórcą i właścicielem przedsiębiorstwa Nibres, zakupionym w 2007 r. przez Advadis w ramach budowy ogólnopolskiej grupy dystrybucyjnej w branży alkoholi, piwa i napojów. Seribin następnie zarządzał oddziałem na północy Advadis.

- Pan Lubomir Serbin prowadzi działalność w branży dystrybucji napojów od 19 lat – posiada zatem olbrzymie doświadczenie i doskonale zna specyfikę tego biznesu, a co równie ważne - jest także specjalistą w zakresie zarządzania finansowego. Kierowany przez niego oddział to jeden z najmocniejszych filarów ADVADIS. Chcemy przenieść najlepsze, wdrożone w nim wzorce na poziom całej firmy -  podkreśla Krzysztof Topolewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej. - Ważną informacją dla naszych akcjonariuszy jest też fakt, że pan Serbin posiada blisko 4 proc. udziału w kapitale spółki, będzie zatem dążył do tego, aby poprzez właściwe relacje z inwestorami wycena rynkowa firmy szła w parze z jej faktycznym potencjałem i wartością, jaką reprezentuje – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / Serbin prezesem Advadis