Sesja na Wall Street niemal na "zero"

Wydawało się, że wtorek przyniesie zmianę tendencji na amerykańskich giełdach, gdyż przez większość dnia indeksy tkwiły w czerwonych rejonach.

Po poniedziałkowym optymizmie nie widać już było śladu, a strona podażowa motywowana była do działania „słabymi” danymi makro i ponownym wzrostem obaw o sytuację w Grecji. Okazało się jednak, że „sukces” niedźwiedzi był symboliczny. Ostatecznie bowiem na finiszu sesji jedynie indeks S&P500 odnotował przecenę i to o zaledwie 0,09 proc. Natomiast indeks Dow Jones zyskał 0,03 proc. a wskaźnik Nasdaq wzrósł o 0,02 proc.

Inwestorów rozczarował przede wszystkim odczyt danych o sprzedaży detalicznej w styczniu. Zwiększyła się ona o 0,4 proc. podczas gdy analitycy oczekiwali dynamiki dwa razy wyższej. Wzrosły też, choć w nieco mniejszej skali niż spodziewali się ekonomiści grudniowe zapasy niesprzedanych towarów.

Niepokojące doniesienia napłynęły na Wall Street znów ze Starego Kontynentu. Szef Eurogrupy poinformował, że z powodu niespełnienia przez Grecję wszystkich warunków postawionych przez wierzycieli, środowe spotkanie władz euroalndu w sprawie nowej pomocy dla Hellady zostało przełożone.

Zniżkowały przede wszystkim akcje spółek z sektorów finansowego, surowcowego, telekomunikacyjnego i przemysłowego przewodząc spadkom sześciu spośród 10 głównych grup branżowych tworzących indeks S&P500.

Mocne straty stały się udziałem walorów Bank of America. Jedną z przyczyn przeceny było obniżenie rekomendacji przez analityków Citigroup. Powodów do zadowolenie nie mieli również udziałowcy Goodyear Tire & Rubber. Przychody ze sprzedaży zrealizowane przez największego w Stanach Zjednoczonych producenta opon nie sprostały oczekiwaniom analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Sesja na Wall Street niemal na "zero"