Sesje w Europie mogą zacząć się od zwyżek

MITEX Spółka Akcyjna
26-11-2001, 08:58

LONDYN (Reuters) - Poniedziałkowe sesje na giełdach Europy mogą zacząć się od zwyżek dzięki znaczącym wzrostom na Wall Street pod koniec ubiegłego tygodnia.

W centrum zainteresowania znajdzie się zapewne sektor bankowy. W niedzielę brytyjski "Independent on Sunday" poinformował, że trzeci co do wielkości bank w Wielkiej Brytanii, Lloyds przymierza się do rozpoczęcia rozmów na temat fuzji z Deutsche Bankiem.

Zniżkować będą zapewne akcje szwajcarskiego przewoźnika Crossair. W niedzielę samolot tych linii rozbił się w okolicach Zurichu. Zginęły 24 osoby.

Analitycy spodziewają się natomiast zwyżek w sektorze biotechnologicznym. W niedzielę przedstawiciele trzech amerykańskich firm z tego sektora poinformowali, że udało im się sklonować ludzkie zarodki.

Do godziny 8.55 czasu warszawskiego grudniowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 10,5 punktu, a na S&P 500 zyskały 4,5 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MITEX Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sesje w Europie mogą zacząć się od zwyżek