Sezon wyników ośmiela byki

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 18-01-2011, 14:02

Notowania kontraktów terminowych w handlu przedsesyjnym wskazują na duże szanse na dalsze wzrosty po wczorajszej przerwie.

Na niespełna dwie godziny przed dzwonkiem na otwarcie kontrakty na S&P 500 zwyżkują o 1/3 proc., a futures na Dow Jonesa rosną o 0,2 proc. Analogiczne instrumenty bazujące na indeksie Nasdaq zwyżkują o 0,7 proc.

- Inwestorzy nabierają pewności u progu sezonu wyników kwartalnych – komentował Henk Potts, strateg rynku akcji w londyńskim Barclays Wealth.

O blisko 5 proc. w zniżkuje kurs Apple po tym, jak prezes spółki Steve Jobs poszedł na urlop zdrowotny. Po sesji opublikowane zostaną wyniki; oczekuje się, że Apple na akcję zarobi na czysto 5,39 USD.

Najważniejszą publikacją makro będzie dzisiaj odczyt indeksu koniunktury w przemyśle rejony Nowego Jorku. Oczekuje się, że indeks NY Empire State wzrósł w styczniu do 12,8 pkt z 10,57 pkt miesiąc wcześniej. Po rozpoczęciu handlu na rynek spłyną natomiast dane o nastrojach w amerykańskim sektorze budowlanym.

Rozwiązuje się worek z raportami kwartalnymi przedsiębiorstw. Przed sesją wyniki poda Citigroup, a po końcowym dzwonku – IBM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane