Sezonowy rekord Revoluta w Polsce

opublikowano: 07-08-2018, 22:00

W czerwcu i lipcu liczba rejestracji nowych użytkowników w aplikacji Revolut była aż o jedną trzecią wyższa niż w kwietniu i maju.

Fintech, który zyskał rozgłos dzięki flagowemu produktowi, jakim jest karta wielowalutowa, liczy, że trend ten utrzyma się do końca letniego sezonu.

— Miliony Polaków spędzają w tym roku wakacje za granicą. Podczas podróży płacą w kilkudziesięciu różnych walutach. Ci, którzy wybrali Revolut, robią to bez prowizji za przewalutowanie, po kursie międzybankowym. Pozostali, niestety, często dopłacają — przekonuje Karol Sadaj, country manager Revoluta w Polsce.

Trend widzą jednak również banki, które kolejno wprowadzają do oferty karty wielowalutowe. Zdaniem przedstawiciela brytyjskiego fintechu, na wyjeździe zagranicznym można zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych — w zależności od destynacji, długości urlopu i poziomu wydatków. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Mondial Assistance, tegoroczny sezon może być rekordowy pod względem ilości urlopów zagranicznych — aż 7,5 miliona Polaków (o ponad 3 miliony więcej niż w 2017 r.) zaplanowało egzotyczne wakacje.

50 tys. Tylu nowych klientów łącznie przybyło Revolutowi w czerwcu i lipcu...

35 proc. …a taki wzrost liczby klientów odnotował Revolut względem kwietnia i maja.

150 Tyle walut obsługuje aktualnie Revolut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu