Shiller: bitcoin ma cechy bańki, ale gra nim jest OK

opublikowano: 12-12-2017, 06:58
aktualizacja: 12-12-2017, 06:59

Notowania bitcoina mają pewne cechy bańki spekulacyjnej, ale jest niemal niemożliwe stwierdzić, czy poszły za wysoko, uważa noblista prof. Robert Shiller.

Notowania bitcoina mocno rosną ostatnio. W ubiegłym tygodniu na Coinbase przekroczyły 19 tys. USA. W poniedziałek na Coindesk doszły do rekordowych 17370 USD. Obecnie bitcoin tanieje na Coindesk o 0,85 proc. do 16556,91 USD.

Zobacz więcej

Robert J. Shiller, fot. Bloomberg

- To rodzaj zarażenia. Ludzie ekscytują się widząc jak inni ludzie inwestują – powiedział Shiller w CNBC. – Sprytni ludzie inwestują w bitcoina, ale są ostrożni. Nie robią tego na dużą skalę – dodał.

Amerykański ekonomista, który mówił wcześniej o bitcoinie, że jest przelotną modą, przyznaje, że „gra” na najpopularniejszej kryptowalucie jest „w porządku”. Podkreślił, że byłoby błędem przeznaczać dużą część portfela na bitcoina, bo po znaczącym wzroście jego wartości „nie ma gwarancji”, że nadal tak będzie w przyszłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu