Sieć hotelowa kończy z plastikowymi słomkami

opublikowano: 15-10-2018, 22:00

InterContinental Hotels Group (IHG) do końca 2019 r. we wszystkich swoich placówkach zastąpi plastikowe słomki wykonanymi z materiałów biodegradowalnych — poinformowała CNBC.

Co roku zużywa ich około 50 mln. Dotychczas ICG, do której należą takie marki jak Holiday Inn, Crowne Plaza Hotels and Resorts czy InterContinental Hotels and Resorts, pozbyła się już plastikowych słomek z 1000 swoich hoteli w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce. Do walki z plastikiem włącza się coraz więcej globalnych firm. Producent butelkowanej wody Evian zapowiedział, że do 2025 r. wszystkie butelki, które będzie wprowadzał do sprzedaży, będą wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu. Znana z produkcji własnych mrożonek brytyjska sieć supermarketów Iceland zobowiązała się, że w produktach sprzedawanych pod własną marką nie będzie używać plastikowych opakowań.

Na początku października firma Nestlé zadeklarowała, że do 2025 r. w niektórych ze swoich opakowań produkowanych w Unii Europejskiej będzie używać więcej tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu — dotyczy to butelek, zakrętek słoików, puszek czy tacek na produkty mięsne.

Niektórzy producenci z branży FMCG wybierają też inną formę walki z plastikiem. W czerwcu w akcję społeczną „Zielona wstążka #DlaPlanety”, zainicjowaną przez miasto z okazji Światowego Dnia Środowiska, włączyła się m.in. Coca-Cola. Polegała ona na przypinaniu przechodniom zielonych wstążek. Firma, która sprzedaje napoje w plastikowych butelkach, apelowała o… świadomość ekologiczną klientów. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na potrzebę recyklingu materiałów plastikowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy